Bariery do wykonywania poszczególnych robót

Żeby prawidłowo realizować jakąś fabrykację potrzebna jest nam do tego właściwa wiedza a także predyspozycje.
To bezdyskusyjna baza, bez tej ciężko zobrazować sobie wypełnianie jakiejkolwiek bardziej złożonej pracy nie licząc tych najłatwiejszych, oczekujących tylko czystej siły fizycznej.
Im profesja jest istotniej zagmatwana, tym wyedukowanie i praktyka powinny być lepsze, gdyż i odpowiedzialność jest przeważnie wyższa.
Jednak mimo iż takie rzeczy, takie jak wiedza, umiejętności i doświadczenie wydają się najbardziej kluczowe, to do wykonywania wielu profesji i podejmowania wielu zajęć niezbędne są także pewne cechy osobowości a także tak znane predyspozycje, bez których ciężko o dobre robienie przekazanej pracy, a w niektórych zajęciach jest to w zasadzie niewykonalne. Lub przynajmniej nader niebezpieczne, względem zdrowia oraz życia wykonującego ale i jednostek w okolicy.
Idealnym tego przedstawieniem są chociażby prace na wysokościach, które to są rzeczą normalną w licznych budowlanych czynnościach. Ocieplanie budowli, remonty napowietrznych linii przesyłowych, remonty kominów oraz mnóstwo innych zawodów wymaga od pracowników pracy na niekiedy niezwykle sporej wysokości.


Nierzadko nawet przykrycia dachowe obiektów są na tyle wysoko, iż absolutnie niezbędne jest zupełne wysokościowe zabezpieczenie tego typu prac.
Jeżeli ktokolwiek posiada strach przed wysokością oraz obawy przed tego typu profesją to rzeczywiście jest bardzo ciężkie przezwyciężenie tej przeszkody, jaka jest w zasadzie generalnie umysłowa oraz znajduje się w mózgu, ale mimo to jest niezwykle duża oraz zazwyczaj silnie zakorzeniona.
Osoba, która ma tego typu wątpliwości nie nadaje się zbyt do roboty na dachach bądź też wysokości, bo nie tylko naraża własne zdrowie, ale i niekiedy nawet pozostałych pracowników, to jeszcze z faktycznego punktu pojmowania jest takiej osoby mały profit, bowiem odczuwając strach oraz wątpliwość przed takiego rodzaju profesją, będzie bezsprzecznie mało efektywna przy wykonywaniu osobistych zadań.