Blokady emocjonalne

Ciągły pośpiech, niepewność, strach, brak wiary we własne możliwości i wsparcia. Z tymi określeniami identyfikuje się coraz więcej osób. Dzisiejszy świat stawia przed nami wysokie wymagania. Chęć osiągnięcia prestiżu, wymarzonej pozycji zawodowej i wspaniałego związku wywierają na nas presję, często nieuświadomioną. Brak edukacji emocjonalnej i ciągle zbyt małe przywiązywanie uwagi do własnych emocji, przeżyć, zachowań mogą prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń emocjonalnych.
	terapia stresu warszawa

Nie ma już chyba osoby, która nawet w najmniejszym stopniu nie borykałaby się z własnymi obawami, emocjami, myślami, które chcą mieć nad nami przewagę i mówią nam, że się do czegoś nie nadajemy, że sobie nie poradzimy. Bardzo często taki głos powstrzymuje nas od podjęcia konkretnego działania i powoduje tak zwaną blokadę emocjonalną. Niepewność jest jej głównym objawem i może być potęgowana strachem i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wynika ze zbyt niskiej samooceny i niemile przeżytych doświadczeń, które w nieuświadomiony sposób tworzą nowe przekonania. Blokady, o których mowa mogą być czasem naprawdę uciążliwe, jednak można skutecznie sobie z nimi radzić. Jednym ze sposobów na ograniczające myśli jest podjęcie działania, na przekór tego co podpowiada nam umysł. Umożliwia to pokazanie sobie, że te wszystkie obawy, myśli, emocje, które nas przytłaczają, są tylko wytworem naszego umysłu powstałym nieświadomie na podstawie przeszłych wydarzeń. Ważne jest przede wszystkim uświadomienie sobie, że istnieje coś, co nas ogranicza.

Dobrym rozwiązaniem może być też rozmowa z bliską osobą, która obiektywnie oceni sytuację i pomoże zmienić sposób myślenia.
Nieoceniona może być porada u specjalisty, jeśli czujesz, że potrzebujesz fachowej pomocy. Wszystkie Twoje terapia stresu warszawa mogą być skutecznie pokonane. Od Ciebie zależy czy chcesz dalej czuć się zaniepokojony i sfrustowany, czy podejmiesz działanie i pozbędziesz się błędnych przekonań, odzyskując pewność siebie, spokój i chęć do działania.