Co powinno się wiedzieć na temat nadruków na ubraniach.

Wielu z nas pragnie się odróżnić spośród tłumu. Niektórzy decydują się na tatuaże, z kolei inni próbują spersonalizowanych wydruków na koszulkach. Obie te formy to metody reprezentowania siebie. Dlatego że profesjonalistami od malowania nie jesteśmy to przejdziemy do opisania najważniejszych technik nadruku.
Pierwszą propozycją jest druk dtg. W tej metodzie nie musimy przygotowywać klisz, matryc czy sit.

Druk dtg

Automatycznie obniża to koszty – szczególnie przy niewielkich nakładach. Jest to bardzo prosty a także komfortowy sposób, ponieważ wydruk robiony jest od razu na odzieży. Istotnym plusem jest też możliwość nadruku w pełnym odcieniu w ilości jednej sztuki. Poza tym koszty nie są wygórowane. Druki są czytelne oraz różnokolorowe, natomiast najładniejsze rezultaty osiąga się przy drukowaniu logotypów z przejściami tonalnymi. Jest to wyłączny metoda wykonania tego druku. Druk DTG używa się jedynie do znakowania odzieży z bawełny! Kluczową zaletą jest realistyczne odwzorowanie odcieni oraz wzorów, które jest niemożliwe dla innych technik przy niskich nakładach oraz kosztach.

Druk dtg

Kiedyś można było jedynie pomarzyć o złożonych ilustracjach. Wydruk ten zrealizował nasze oczekiwania a także wielowymiarowe ilustracje o wymiarach 1440 x 1440 dpi nie są obecnie problemem nie do przeskoczenia. Utworzenie własnej szafy to wielka frajda. Nasze ubrania są unikalne oraz niedrogie. Kolejną techniką jest sitodruk. Robimy dzięki niemu druki na rzeczach takich jak na przykład: koszulki, czapki, torebki, bluzy i odzież robocza. Farby można mieszać bez ograniczeń, natomiast specjalne programy liczą dokładnie porcję danego pigmentu. Na ogół używane barwniki to plastizole. Możliwe jest także zastosowanie farb wodnych bądź wywabowych. Poprawnie zrobiony druk nie może się sprać. Ceny są niezmienne niezależnie od rozmiaru nakładu.
Oba typy nadruku są skuteczne a także doskonałe jakościowo. Druk jest trwały i nie spiera się tak prędko, jak to dzieje się przy ubraniach z sieciówek.