Kontrola dostepu

W obecnych czasach życie bez internetu wydaje się niemożliwe. Dostęp do niego ma każdy, bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujemy.

Nie ma mowy o obawach, gdy surfowanie po sieci dotyczy osób pełnoletnich. Dorośli odpowiadają sami za siebie, znają konsekwencję, więc zawężają lub rozszerzają odwiedziny stron internetowych według własnego uznania.

Niestety na niebezpieczeństwo są narażone głównie dzieci, które nie zawsze zdają sobie sprawę, że zwykłe przeglądanie internetu może stać się niebezpieczne. Bez przemyślenia klikają w kolejne linki, przy których narażenie sprzętu na zainfekowanie wirusem jest najmniejszym problemem. Rodzice muszą pamiętać, że strony internetowe oraz ludzie, które stanowią zagrożenie, są jak najbardziej realnym problemem.

Z tą myślą powstają kolejne programy i funkcje, dzięki którym kontrola dostępu do wybranych forów i stron stają się rzeczywistością. Paroma kliknięciami możemy sprawić, iż nasze dzieci zostaną pozbawione dostępu do niebezpiecznych zakamarków internetu. Kontrola dostępu pozwala zablokować kanały na youtubie, profile na facebooku i wiele innych stron, które naszym zdaniem są nieodpowiednie dla naszych dzieci. Programy powiadamiają nas również o próbie wejścia na zablokowane strony, dzięki czemu możemy porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić, dlaczego podjęliśmy takie kroki.

Kontrola dostępu oferuje również blokadę programów telewizyjnych, które są szkodliwe oraz zawierają treści dla dorosłych. Dotyczy to zarówno kanałów, jak i pojedynczych kanałów, wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo.

W czasach, gdy internet jest szczególnie atrakcyjny dla młodych ludzi, warto kontrolować historię przeglądania. Może się wydawać, iż jest to pozbawienie prywatności naszego dziecka, jednak paroletnie dzieci nie zawsze mają świadomość o niebezpieczeństwach, które im grożą.