Lotnisko w Rzeszowie – co musisz wiedzieć?

Rzeszów to jedno z największych miast w południowej Polsce. Obecnie mieszka w nim prawie 200 000 osób. Nic więc dziwnego, że w okolicach miasta znajduje się lotnisko obsługujące loty krajowe oraz międzynarodowe.

W 2016 roku lotnisko obsłużyło około 665 tysięcy pasażerów, co daje średni wynik na poziomie prawie 2000 osób dziennie.
Lotnisko Rzeszów-Jasionka znajduje się około 14 kilometrów od Rzeszowa. Na lotnisko można dotrzeć zarówno komunikacją miejską z centrum Rzeszowa oraz autem przez autostradę A4 lub drogę krajową nr 9. Przy dojeździe do lotniska autem należy zwrócić uwagę na fakt, że parking Jasionka oferuje możliwość zostawienia auta krótkoterminowo oraz na dłuższy okres. Samo lotnisko przeszło restrukturyzację w ostatnich latach i od 2013 r. jest zarządzane przez województwo podkarpackie.
	parking jasionka

Głównymi kierunkami obsługiwanymi przez lotnisko są miasta w Wielkiej Brytanii oraz popularne destynacje wakacyjne.
Linia Ryaniar lata do 6 miejscowości – Bristolu, Manchesteru, Dublina, Glasgow, Londynu oraz East Midlands.
LOT, czyli polskie linie lotnicze oferują z kolei połączenia do Warszawy, Nowego Jorku, a także do Izraela – do Tel Awiwu.
Wśród innych znanych linii lotniczych mamy między innymi Lufthansę, która lata do Monachium.

Czarterowe linie lotnicze operujące w sezonie wakacyjnym proponują z kolei loty do Grecji, Turcji i Bułgarii. Kierunkami obsługiwanymi przez te linie lotnicze są: Zakhyntos, Rodos, Korfu, Ateny, Heraklion, Burgas i Antalya w Turcji.

Lotnisko rozwija się raczej w powolnym tempie notując średni przyrost pasażerów na poziomie około 2 – 5% rocznie. Należy jednak mieć na uwadze, że to jedyny port lotniczy położony we wschodniej Polsce oferujący taką mnogość połączeń zagranicznych, w tym bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych. Zaletą lotniska jest bliskie położenie od granicy z Ukrainą, przez co mieszkańcy między innymi Lwowa chętnie korzystają z wylotów oraz przylotów na lotnisko w Jasionce. Dobry dojazd, parking Jasionka oraz stosunkowo niskie ceny przyciągają naszych wschodnich sąsiadów do skorzystania z oferty lotniska w Rzeszowie.