Masowe wysyłanie smsów

Masowe wysyłanie smsów stało się w Polsce bardzo powszechnym zjawiskiem.

To że dostajemy codziennie czasami kilkanaście smsów z różnych firm nie zaczyna już nikogo dziwić i zazwyczaj nie przeszkadza w zwykłym korzystaniu z telefonu. Problem zaczyna się wtedy gdy wejdziemy na jakąś stronę, gdzie musimy potwierdzić kodem z sms-a dostęp do jakiejś usługi. Takie zabiegi mają tylko jeden cel. Początkowo musimy wysłać sms-a, który jest płatny i jest to wszystko napisane. Jeśli jednak przeczytamy regulamin, co jak się okazuję większość osób pomija to ta firma, do której wysłaliśmy tego sms-a ma prawo kierować do nas nawet kilka sms-ów dziennie, za które oczywiście będziemy płacić.

Takim sposobem są potem naliczone ogromne stawki do naszych faktur jeśli posiadamy telefon na abonament.

Jeśli chodzi o darmowe kampanie sms to jak wpiszemy w wyszukiwarkę, masowe wysyłanie smsów to dostanie mnóstwo firm, które własnie specjalizują się w wysyłce smsów. Takie firmy oferują zazwyczaj wysyłanie smsów z różnych numerów i tutaj możemy sobie wybrać czy chcemy, żeby nasi klienci mogli odpowiedzieć na tego sms-a.

Czy numer, z którego będzie wysyłka ma być Polski, Niemiecki czy może krótki, czyli cztero cyfrowy. Są także wersję pro gdzie na godzinę może zostać wysłanych ponad milion wiadomości. Może dla niektórych wyda się to mało, bo teraz technologia jest przecież na takim poziomie ale godzina to zaledwie 3600 sekund, czyli wyobraźmy sobie jaka to jest liczba smsów wysłanych w ciągu jednej sekundy. Jeśli chodzi o zwykłe wersję to tam zazwyczaj wysyłanych jest około 18000 smsów na godzinę i jest to standard, bez żadnych udziwnień, czyli jak dostaniemy jakiegoś sms-a z reklamą to możemy od razu zapytać kolegi obok czy też takiego dostał i jeśli lubimy to samo to istnieje duża szansa, że też takiego sms-a będzie miał.

Wysyłanie smsów jest to nowoczesna kampania marketingowa firm w Polsce i jak pokazują statystki jest bardzo opłacalna. Telefon nosi każdy z nas i mamy pewność, że sms dotrze do odbiorcy.