Materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych i akrobatycznych

Materace do ćwiczeń akrobatycznych i materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych to bardzo przydatne akcesoria w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym.

 

 

Czym się on charakteryzuje taki materac do ćwiczeń?

 

Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń jest stosunkowo twardy i pokryty ochronną warstwą, na przykład sztuczną skórą. Niektóre modele składają się z kilku modułów, które można błyskawicznie złożyć i przenosić. Takie materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych to świetne rozwiązanie dla rehabilitantów lub fizjoterapeutów, którzy jeżdżą do swoich klientów i potrzebują łatwego do przeniesienia sprzętu. Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń, który można złożyć jest bardzo praktyczny, lekki i niewielkich rozmiarów. W gabinecie fizjoterapeutów koniecznie powinny znajdować się materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych, a także inne przydatne akcesoria, takie jak wałki do ćwiczeń, piłki czy inne przedmioty. Pomagają one w wykonywaniu wielu ćwiczeń, przede wszystkim takich, które wspierają kręgosłup, wzmacniają mięśnie nóg i ramion, a także uczą, jak zachować równowagę.

 

 

Materac rehabilitacyjny

do ćwiczeń powinien być dobrej jakości, wytrzymały i odporny na wgniecenia czy uszkodzenia. Często jest używany przez osoby o różnej wadze, a także przez dzieci, które mogą po nim skakać i biegać. Dlatego tak ważne jest, aby był starannie wykonany z dobrej jakości materiału. Materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz materace do ćwiczeń akrobatycznych można kupić w specjalnych sklepach z akcesoriami sportowymi lub rehabilitacyjnymi. Są one też łatwo dostępne w sklepach internetowych. Dobry materac rehabilitacyjny do ćwiczeń jest podstawowym elementem każdego gabinetu fizjoterapeutycznego. Bez niego, wykonywanie ćwiczeń byłoby niemożliwe.

 

W sklepach z wyposażeniem sportowym powinien być również dostępny: materac do ćwiczeń składany, kostka rehabilitacyjna, klin rehabilitacyjny, wałek rehabilitacyjny i mata rehabilitacyjna. Są one bardzo potrzebne na wszelkich salach gimnastycznych, na przykład w szkołach czy na siłowniach. One także muszą być bardzo wytrzymałe i umożliwiać wykonywanie nawet skomplikowanych ćwiczeń.
Wysokiej jakości materac rehabilitacyjny do ćwiczeń daje pewność, że rehabilitacja będzie przeprowadzona prawidłowo.