Najsmaczniejsze spośród najbardziej wartościowych jagód

Borówka amerykańska to roślina, która jest z powodzeniem uprawiana od pewnego już okresu w naszych warunkach. Oprócz tego – jak wskazują informacje – Polska jest trzecim państwem na świecie oraz naczelnym w Europie eksportującym owoce tej jakże wartościowej pod niezliczonymi aspektami rośliny. Otóż borówka amerykańska charakteryzuje się niespotykanymi atutami smakowymi, ale także przemawiają za nią atuty zdrowotne. Jest ona zwłaszcza bogatym zarzewiem witaminy C, posiada również niemało witamin z gromady B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, bywa obfita w polifenole a także pektyny, innymi słowy rodzaj błonnika żywnościowego, który rozcieńcza się w cieczy.

To jeszcze nie wszystko, bo w borówkach można znaleźć również: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
Oraz jeszcze coś: nie jest kaloryczna. Zatem jedzmy borówki, póki mamy je w sprzedaży, bo to samo zdrowie.

O ile ktoś ma działkę czy też ogród, zdoła wyekwipować się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz rozpocząć jej hodowlę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne bywają praktycznie w jakikolwiek punkcie ogrodniczym. Można je uprawiać przez cały sezon, lecz najwygodniej czynić to wiosną oraz w jesieni. Zresztą w podobny sposób postępuje się ze wszystkimi roślinami. Wygodnie też będzie zamówić borówkowe sadzonki przez internet. W sieci znajdziemy multum propozycji w takim aspekcie. Starczy więc w daną przeglądarkę WWW wpisać hasło: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed naszymi oczyma ukaże się masa witryn proponujących zazwyczaj dwu lub trzyletnie rośliny, jakie już w nadchodzącym sezonie winny wydać plon.

sadzonki borowki amerykanskiej


Postanawaiając hodowlę borówki, powinno się spełnić kilka zasad, by nasze zabiegi nie poszły na marne. Sadzonka winna zostać posadzona na stanowisku słonecznym i wolnym od wiatru. Należy też przyszykować dla niej należycie zakwaszone, przepuszczalne oraz obfite w składniki żywnościowe podłoże.

Jesienny czas za pasem, więc używajmy z propozycji typu: borówka amerykańska sadzonki czy sadzonki borowki amerykanskiej oraz zakładajmy domowe hodowle.