Okna Katowice – drewniane czy plastikowe?

okna katowice

Wymieniając okna w domu mamy zawsze jakieś wątpliwości. Dotyczą one przede wszystkim materiału, z jakiego powinny one być. Zasadniczy dylemat dotyczy tego, czy mają to być okna drewniane, czy plastikowe. Problem jest o tyle skomplikowany, że obie te opcje są do siebie bardzo zbliżone. Dlatego zawsze zostaje na koniec gust planującego tę niełatwą inwestycję. Dostępne na naszym rynku okna drewniane i plastikowe są tak w swojej konstrukcji, jak i budowie bardzo siebie podobne. Mają takie same szyby, uszczelki, okucia, a nawet kolory. Produkowane w całej Polsce okna Katowice też mają dużo takich firm, okna plastikowe nie różnią się prawie niczym od okien drewnianych. Dotyczy to zarówno szczelności, parametrów akustycznych, jak też możliwości wentylacyjnych. Czym w takim razie powinniśmy się kierować wybierając okna do naszego domu czy mieszkania? Ważne tutaj będzie przede wszystkim dostosowanie do wyglądu wnętrza pomieszczenia, jak i do własnych upodobań.

Okna plastikowe są na pewno zdecydowanie tańsze. Łatwiej też jest je utrzymać w czystości. Okna plastikowe są bardziej wytrzymałe i odporne na zmiany temperatur. Wykonuje się je bardzo szybko i łatwiej tutaj o indywidualne zamówienia i projekty. Okna plastikowe są atrakcyjne i praktyczne. Co ważne dla nas, okna plastikowe są nie tylko ciepłe, ale zachowują swój elegancki i oryginalny wygląd na wiele lat.
okna katowice
Okna drewniane uważane są takie, które upiększają pomieszczenie i nadają mu niepowtarzalny, przytulniejszy charakter. Drewno ociepla każde wnętrze i nadaje mu eleganckiego, domowego wyglądu. Wiele osób twierdzi, że okna drewniane zapewniają lepszą wentylację w domu i są zdrowsze. Produkowane obecnie okna drewniane w niczym nie przypominają okien drewnianych sprzed lat. Dawne okna były budowane z litego drewna i bardzo często się wypaczały. Poza tym pełne były szczelin i trudno je było domknąć. Obecnie te problemy zostały wyeliminowane.

O tym, na jakie okna się zdecydujemy, zadecyduje nas gust, preferencje i stan naszego portfela.

Wpis powstał z udziałem oknobank.pl.