Pęknięta szyba samochodowa? Naprawa tylko w Lublinie

Bywa, że w trakcie jazdy w szybę uderzy kamień, powodując odprysk szkła. Dalsza jazda grozi pęknięciem szyby albo zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez kontrolującego policjanta. Działają jednak wyspecjalizowane serwisy, które zajmują się naprawianiem takich uszkodzeń. Naprawa szyb samochodowych Lublin – oferuje szereg usług związanych z tematem naprawy szyb. Uszkodzenia mogą być naprawiane w postaci odprysków, których wielkość nie przekracza 22 mm – obrazowo jest to wielkość zbliżona do monety 2 złotowej.

Odprysk nie może się znajdować na obrzeżu szyby, czyli 10 cm od rantu. Pozostałe odpryski można naprawiać. Jednak nie naprawia się odprysków liniowych. Naprawa polega na usunięciu zabrudzeń z uszkodzonego miejsca przez wytworzenie tam próżni. Najpierw jednak trzeba schłodzić szkło nagrzane przez słońce. Następnie w uszkodzenie wtłaczana jest żywica, wypełniająca ubytki w szkle. Powierzchnia uszkodzonej szyby zabezpieczana jest światło odporną żywicą, odporną na wszelkie czynniki zewnętrzne. Samochód bezpośrednio po naprawie może udać się w dalszą drogę, nie musi odczekiwać, można jechać na myjnię i jeździć po nierównym terenie. Co najważniejsze koszt naprawy jest niższy niż zakup nowej szyby. Szyba nie jest wymieniana, a więc nie są naruszane fabryczne punkty mocowania. Gdy w twoim samochodzie zdarzy się uszkodzenie, nie ma powodów do obaw, ważne tylko by odpowiednio szybko zareagować. Istnieją specjalne zestawy do naprawy szyb i szklanych reflektorów.
	naprawa szyb samochodowych lublin

Skutecznie usuwa odpryski i ślady po uderzeniu kamieni. Typowy zestaw zawiera strzykawkę z pinezką, silikonową końcówkę aplikatora, żywicę, samoprzylepną uszczelkę, folię utwardzającą i żyletkę. W pierwszej kolejności oczyszczamy miejsce naprawy za pomocą pinezki, usuwamy wszelkie odpryski. Po zakończeniu delikatnie przecieramy całość szmatką, usuwając luźne drobiny. Odklejamy warstwę zabezpieczającą z uszczelki i przyklejamy na szybę. Odprysk powinien znajdować się w okrągłym wycięciu uszczelki. Zdejmujemy górną warstwę zabezpieczającą z uszczelki i przyklejamy do niej silikonową końcówkę aplikatora. Wypustka aplikatora musi pokrywać się z uszczelką. Należy docisnąć aplikator, by uzyskać szczelne połączenie. Aplikujemy żywicę naprawczą do silikonowej końcówki. Uwaga – nie należy zużyć całej żywicy, zostawiając jej odrobinę do wykorzystania w dalszych krokach naprawy. Resztę elementów wykonywanej pracy można prześledzić w filmie zatytułowanym- Jak usunąć odprysk z szyby samochodu lub odwiedzić- naprawa szyb samochodowych Lublin.