Problem uzależnień

Wolność jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu człowieka. Bywa, że ta wolność jest ograniczona. Czasami człowiek popełnia jakieś głupstwo, jakiś błąd młodości i traci wolność na skutek wyroku sądowego. Czasami jednak odbieramy sobie tę wolność sami poprzez uzależnienia. Człowiek, który jest uzależniony, absolutnie nie jest wolny, ponieważ nie zarządza sam sobą. Zarządza nim nałóg.
	ośrodek terapii uzależnień Kraków

Silniejszy od niego. Jest to niezwykle smutny i tragiczny okres w życiu człowieka, kiedy pozostaje on pod wpływem nałogu. Nikt z nas nie chciałby być w nałogu, jednak czasem życie układa się tak, jak nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Jest to silniejsze od nas, nie potrafimy sobie z tym poradzić, sięgamy po kieliszek, dzień po dniu, sięgamy po narkotyki, chociaż już wiele razy obiecywaliśmy sobie, że to był ostatni raz. To codzienność osób w nałogu. Ośrodek Terapii Uzależnień Kraków to miejsce gdzie specjaliści, odpowiednio przeszkoleni, pomagają uzależnionym wyjść z nałogów. Kiedy człowiek zda sobie sprawę, że jest w nałogu, trzeba zastanowić się, co z tym zrobić.

Decyzja o podjęciu leczenia nie jest prosta, większość uzależnionych od alkoholu zdaje sobie sprawę, że na terapii będzie musiała zacząć od przyznania się i głośnego wypowiedzenia słów: jestem alkoholikiem.To jest niezwykle trudne. A potem bywa jeszcze gorzej, ponieważ nie tylko sfera ducha jest przyzwyczajona do nałogu, ale również ciało wysyła wiele sygnałów, aby dostać dawkę tego od czego jesteśmy uzależnieni. Uzależnić można się tak naprawdę od wszystkiego – w naszym narodzie powszechne jest uzależnienie od alkoholu i papierosów, jednak, w obecnych czasach, niczym dziwnym nie jest dla terapeutów uzależnienie na przykład od pornografii czy innych seksualnych czynności. Powszechne wśród kobiet jest zajadanie smutków i uzależnienie od słodyczy.