Udane Jasełka dzięki realistycznym strojom

strój na jasełka

Wraz z początkiem grudnia w szkołach i przedszkolach rozpoczynają się przygotowania do Jasełek. Są to tradycyjne, coroczne przedstawienia, których tematyka dotyczy narodzin Jezusa. Wszystko zaczyna się od tego, że nauczyciele zabierają się za pisanie scenariusza, a dzieci kłócą między sobą o to, kto zagra Maryję, a kto Józefa. Wszystkiemu towarzyszy przyjemna, przedświąteczna aura, gdyż Jasełka najczęściej odbywają się na krótko przed obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Stroje na jasełka

Nieodłącznym elementem tych szkolnych przedstawień są stroje na Jasełka. Dzięki starannemu wykonaniu ubrań, dzieci na kilka godzin zamieniają się w postaci z kart Pisma Świętego. Oczywiście nikt nie może wcielić się w Jezusa, bo w tej roli zazwyczaj występuje lalka owinięta w prześcieradła. Atrakcyjnym urozmaiceniem może być lalka, która od czasu do czasu wyda dźwięk przypominający płacz. Wszak są to narodziny!
strój na jasełka
Przedstawienie będzie udane, kiedy stroje na Jasełka są profesjonalnie wykonane. Gotowe stroje najczęściej można spotkać w wypożyczalniach, które specjalizują się w szyciu i wynajmowaniu tematycznych ubrań. Stroje tego typu są przygotowywane najczęściej dla Józefa, Maryi oraz Trzech Królów. Koszt jednodniowego wypożyczenia nie przekracza kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Inwestycja jest niewielka, a potem, w trakcie występu, mamy jako rodzice lub nauczyciele ogromną satysfakcję, że efektem naszych przygotowań są Jasełka na wysokim poziomie artystycznym.

http://strojeprzebrania-krakow.pl/stroje-na-jaselka/

Jeśli uważamy się za kreatywnych opiekunów naszych dzieci, możemy sami wykonać niektóre akcesoria, które wzbogacą i dodadzą autentyczności strojom na Jasełka. Pamiętając, że biblijny Józef był dojrzałym mężczyzną, możemy zaopatrzyć go w laskę, którą będzie się podpierał podczas chodzenia. Podpórkę wykonamy z długiego, ostruganego kija, na jaki można trafić podczas zimowego spaceru do lasu lub do parku. Z kolei postaci pastuszków dobrze będą się prezentować, kiedy ubierzemy ich w stare, niepotrzebne prześcieradła, a policzki okleimy watą. Czas zatem zabierać się do pracy!