Urokliwa Niedzica

Niedzica, to przepiękna wieś położona w województwie małopolskim u podnóży najwyższych szyczytów Pienin Spiskich – Hombarku i Cisówki, jak również częściowo nad Jeziorem, Czorsztyńskim.
Wieś licząca nie więcej niż 1900 mieszkańców jest niemałą atrakcją nawet dla bardziej wybrednych turystów.
Ci ostatni rezerwują sobie co najmniej dwa dni, aby odwiedzić wszystkie (lub prawie wszystkie) miejsca położone w tej urokliwej wiosce.
Dla tych, którzy uwielbiają noclegi w górach jest dostępna szeroka oferta lokalizacji, w których można się zatrzymać.
Noclegi Niedzica ma do zaoferowania zarówno dla tych wymagających klientów, jak również i mniej w hotelach, apartamentach, willach domach wczasowych, pensjonatach oraz kwaterach prywatnych.

http://domkipodkuznia.pl/
Jak widać baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i jest z czego wybierać.
Urokliwymi miejscami, które warto odwiedzić w Niedzicy zdecydowanie będą :
– Jezioro Czorsztyńskie – zbiornik zaporowy na Dunajcu, nad którym znajduje się Plaża Pieniny, gdzie warto wypoczywać upajając się pięknymi krajobrazami
– Zamek Dunajec – położony nad Jeziorem Czorsztyńskim w otoczeniu gór, wzniesiony w XIV w.
– Kościół św. Bartłomieja – świątynia z XIV w.
– Spichlerz – stojący na grzbiecie Tabor piętrowy budynek XVIII w. z murowaną piwnicą
Jednak to nie wszystkie atrakcje Niedzicy.
Można skorzystać ze spływu Dunajcem. Atrakcja ta, jest bardzo oblegana przez turystów, gdyż podczas rejsu można podziwiać piękne krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego.
Dla dzieci, młodzieży i dorosłych do dyspozycji jest Rodzinny Park Rozrywki Spiska Kraina, w którym każdy znajdzie coś dla siebie (dmuchańce, park, linowy, bungee, park miniatur, planetarium 3D, kino 9D i wiele innych).
Dodatkowo godnym uwagi jest przyciągający licznych turystów obraz 3D na zaporze w Niedzicy.
Powyższe są najbardziej polecanymi obiektami, które priorytetowo trzeba zobaczyć, chociaż Niedzica ma o wiele więcej do zaoferowania. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba po prostu się wybrać w te okolice i samemu ocenić.