Wybór bramy segmentowej

Wybór odpowiedniej bramy do swojego garażu to bardzo ważna kwestia. Od niej bowiem, zależeć będzie to z jaką łatwością będziemy mogli korzystać ze swojego garażu i ile siły będziemy musieli wkładać w otwieranie owej bramy. Na rynku Krakowa, jak i całej Polski, mamy duży wybór bram garażowych. Do najczęściej wybieranych zalicza się bramy rolowane oraz segmentowe. Każda z nich posiada swoje zalety. Wybór bramy zależny jest przede wszystkim od ilości miejsca, jakie posiadamy zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Jeżeli mamy małą powierzchnię na podjeździe i chcemy, aby brama znajdowała się wewnątrz garażu, najlepszym wyborem będzie brama segmentowa.

Dzięki niej będziemy mogli zaparkować samochód tuż przed samą bramą bez najmniejszych obaw, że przy otwieraniu, brama uszkodzi pojazd. Cechą charakterystyczną tych bram jest ich wysoka termoizolacyjność, co pozwala na montaż w garażach ogrzewanych. Dodatkowym atutem bram segmentowych, jest ich bogaty wachlarz wzornictwa, dzięki któremu z łatwością możemy dobrać bramę idealnie pasującą do elewacji i wykończeń naszego domu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż bramy segmentowe są zdecydowanie tańsze niż rolowane.
	bramy segmentowe kraków

Taką bramę, można nabyć już za 2 tysiące złotych. Poszukując bramy tego typu poprzez internet, wystarczy wpisać frazę: bramy segmentowe kraków i znajdziemy bogaty wybór tychże bram.
Drugim rodzajem bram garażowych są bramy rolowane. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że można je montować zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz garażu. Montaż zewnętrzny powoduje, że zwiększa nam się przestrzeń w środku garażu, co jest bardzo znaczące w przypadku małej powierzchni garażowej. Problemu nie stanowią tutaj również niskie nadproża, brama bowiem, porusza się w płaszczyźnie pionowej i nie zajmuje przestrzeni przed garażem. Ten rodzaj bram wyposażony jest dodatkowo w napęd elektryczny co ułatwia ich obsługę. Ich cechą charakterystyczną jest również trwałość i solidność. Wadą bram rolowanych jest mniejszy wybór wzornictwa. Ponadto, bramy te są o wiele droższe a ich koszt wynosi mniej więcej 4 tysiące złotych.