Załóż w domu alarm!

Coraz więcej osób inwestuje oszczędności życia w nieruchomości – domy i mieszkania.

Duża część zadłuża się, byleby mieć własny kąt i nie musieć się martwić. Nieruchomości mają nam zapewnić bezpieczeństwo i stabilność. Są jednak łatwym kąskiem dla złodziei. Wartościowe jest przecież nie tylko samo mieszkanie, ale też wszystkie ruchomości, które w nim posiadamy – laptop, telewizor, biżuteria, gotówka. Wiele osób podkreśla jednak, że największą stratą byłoby dla nich zdewastowanie mieszkania, bo w domu kosztowności nie trzymają. Remont jest jednak sporym i nieprzewidzianym, w takiej sytuacji, wydatkiem. Jak się przed tym ustrzec? Warto pomyśleć o alarmie!

Inteligentny dom

Dzisiejsza automatyka domowa pozwala nam nie tylko na zainstalowanie kamer i czujek, czy podłączenie centralnego systemu, który powiadamia firmę ochroniarską o niepożądanym gościu w domu. Sterowanie alarmem pozwala nam na to, by podczas nieobecności, dzięki smartfonowi otworzyć lub zamknąć okno, sterowanie oświetleniem, sterowanie roletami, włączyć lub wyłączyć telewizor, a nawet gasić i zapalać światło. Coraz więcej deweloperów proponuje już w pakiecie wykończenia domu tak zwany „smart home”, czyli właśnie mieszkanie z zamontowanym systemem alarmowym, który zapewnia nam zdalne sterowanie alarmem, a wszystkie elektroniczne urządzenia w domu podłączone są do naszego telefonu. Taka automatyka domowa pozwala nam na większe poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej, że system powiadomi nas, że ktoś otworzył w domu drzwi lub okno, że ktoś włamał się lub próbuje się włamać do naszego mieszkania. Warto pomyśleć o takim systemie, zwłaszcza, gdy w domu posiadamy wiele cennych przedmiotów lub boimy się zniszczeń.
Wiele firm ochroniarskich ma w swojej ofercie takie usługi, także z instalacją i obsługą zgłoszeń. Wydaje Ci się, że to zbyt duża nowinka technologiczna dla Ciebie? Popytaj znajomych, z całą pewnością cześć z nich ma już takie systemy alarmowe. Są one bardzo łatwe w obsłudze i niezbyt kosztowne, dlatego korzysta z nich coraz więcej osób. Może warto zastanowić się czy nie dołączyć do grona osób posiadających alarm?